Taslidere İlkogretim Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Taslidere İlkogretim Okulu

Taşlıdere İlköğretim Okulu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

MatematİkÇİ

YazarMesaj
ercan

MatematİkÇİ Empty
MesajKonu: MatematİkÇİ   MatematİkÇİ Icon_minipostedÇarş. Mayıs 09, 2007 5:14 am

Bir MATEMATİKÇİ kafeye gelir ve bir kola içer.Garson hesabı almaya geldiğinde fiyatı sorar.
Kola fiyatının 260.000 lira olduğunu öğrenir ve yirmi altı tane on bin liralık demir parayı
üst üste dizer.

Garson Tam parayı alacakken bir vuruşta hepsini yere saçar.Birşey diyemeyen garson içinden
söylene söylene paraları toplamaya başlar.Ertesi gün aynı MATEMATİKÇİ,aynı garsondan
bir kola daha ister
Hesabı öderken aynı şekilde 26 tane on bin liralık demir parayı üst üste dizer.Garson tam
parayı alacakken adam yine bir vuruşta paraları yere saçar.Garson çok sinirlenir; fakat birşey
diyemez ve paraları toplamaya başlar.
Bir sonraki gün aynı adam aynı garsondan bir kola daha ister.

Fiyatı sorar garsona neler olacağını bilen garson bezgin bir şekilde:
-260.000 TL diye cevap verir.O da ne? MATEMATİKÇİ cebinden bir 500.000 lik kağıt para çıkarıp
uzatır garsona.Garson büyük bir keyifle 24 tane 10.000 liği üst üste dizer ve tam adam alacakken
öncekilerden çok daha kuvvetli birşekilde paraları kafenin içine saçar.MATEMATİKÇİ istifini hiç
bozmadan cebinden iki tane 10.000 daha çıkartıp diğer paraların arasına saçar:
-Boş ver,bir kola daha ver bana!

MatematİkÇİ
1 sayfadaki 1 sayfası